کد خبر : 43160
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ۱۰:۲۲

خبر استان:مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر از انجام پروژه های پژوهشی کاربردی و ثبت چندین اختراع پژوهشی در این شرکت با هدف تکیه بر تولید داخلی و خودکفایی هرچه بیشتر در صنعت خبر داد.

به گزارش خبر استان،مسلم رحمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بوشهر با اشاره به ثبت چندین اختراع پژوهشی در شرکت گاز بوشهر، اظهار داشت: در راستای تحقق این مهم، ۷۴ پروژه و مقاله پژوهشی توسط این شرکت با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر کشور اجراء گردیده که ۵ مورد از محصولات تولیدی این پروژه‌ها موفق به اخذ گواهی ثبت اختراع شده است.

وی افزود: این شرکت با هدف گسترش و  بهره‌گیری از  یافته‌های علمی تحقیقات دانشجویی، حمایت از ۳۸ پایان نامه را در دستور کار قرار داده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر تصریح کرد: اجرای این پروژه‌ها گامی مهم در راستای تحقق اهداف سازمانی به شمار رفته و بکارگیری نتایج آن، شرکت گازاستان بوشهر را در اجرایی‌نمودن وظایف خود در بسیاری از زمینه‌ها یاری می‌رساند.

رحمانی بیان کرد: طراحی و اجرای پروژه پژوهشی ساخت لوله‌های کامپوزیت، یکی از مهمترین طرح‌های این شرکت است که موجب گردیده شرکت گاز استان بوشهر به قطب کامپوزیت کشور تبدیل شود .

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر تصریح کرد: با بهره‌گیری از پروژه مذکور، ۵۰ متر از خط تغذیه شهر دلوار از طریق بکارگیری لوله‌های کامپوزیتی اجرا گردیده که موفقیت حاصل از اجرای این طرح، زمینه را جهت بکارگیری این لوله‌ها در مقیاس و ابعادی گسترده تر فراهم می‌سازد.

وی علاوه بر این از ساخت دستگاه نشت‌یاب نقطه‌ای نیز خبر داده و افزود: ساخت دستگاه نشت‌یاب نقطه‌ای گاز با قابلیت خطای کمتر از یک متر، از دیگر اختراعات ثبت شده توسط شرکت گاز استان بوشهر است که استفاده از آن موجب شده در مواردی که دستگاه‌های فعلی قادر به تشخیص محل دقیق نشتی نیستند، آن را با دقتی بالا شناسایی کند.

رحمانی ادامه داد: طراحی و ساخت لوله‌های پلی‌اتیلن به منظور استفاده در خطوط تغذیه و طراحی و ساخت دستگاه اسکوئیزر، نمونه‌ای از مهمترین پروژه‌های پژوهشی اجرا شده توسط شرکت گاز استان بوشهر است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر یادآور شد:  اجرای این پروژه‌های پژوهشی با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز معتبر علمی کشور از جمله دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه خلیج فارس و پارک علم وفناوری خلیج فارس انجام شده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر نیز اجرای چندین پروژه پژوهشی توسط این شرکت در دست اجراست که بی شک با توجه به  اهمیت و ارزش بالای آنها  نتایج ارزشمندی حاصل خواهدشد.

رحمانی با اشاره به تجاری‌سازی طرح‌ها و محصولات پژوهشی، گفت: تحقق این مهم بهمراه تولید محصول، حرکتی مهم در راستای توسعه پایدار و خودکفایی هر چه بیشتر صنعت نفت است.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی