کد خبر : 43194
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ۱۷:۴۵

خبر استان: یک کارگاه غیرمجاز تولید زولبیا و بامیه در دشتستان توسط مقام قضایی و شبکه بهداشت و درمان پلمب و ۴۰۰ کیلوگرم زولبیا و بامیه معدوم شد.

به گزارش خبر استان، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با تاکید بر رعایت بهداشت در تولید مواد غذایی اظهار داشت: یکی از مواد غذایی که در ماه مبارک رمضان مشتریان زیادی دارد زولبیا و بامیه است که باید رعایت بهداشت در آن مورد توجه قرار بگیرد.

ماریا خویش دوست با تاکید بر مقابله با سوء استفاده کنندگان گفت: هرساله با شروع ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضا برای محصولاتی همچون زولبیا و بامیه, افراد سودجو اقدام به تولید و عرضه اینگونه محصولات در مراکز غیرمجاز و شرایط غیربهداشتی می‌کنند.

وی از پلمب کارگاه غیرمجاز تولید زولبیا و بامیه در دشتستان خبرداد و بیان کرد: با پیگیری بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و با جلب اجازه مقام قضایی, یکی از کارگاه‌های غیرمجاز در دشتستان کشف و افزون بر ۴۰۰ کیلوگرم زولبیا و بامیه معدوم شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان در همین راستا اظهار کرد: این زولبیا و بامیه‌ها که در شرایط بسیار غیربهداشتی و با استفاده از روغن چند بار مصرف‌شده و رنگ‌های غیرمجاز و توسط کارگران فاقد کارت تندرستی تهیه‌شده بود، با تنظیم صورت‌جلسه معدوم و پرونده متخلف به دادگاه ارسال شد.

مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز عنوان کرد: شهروندان برای حفظ سلامتی خود و خانواده، از مراکز دارای تأییدیه شبکه بهداشت و درمان خرید کرده و از خریدن زولبیا و بامیه از مراکز غیرمجاز و دست‌فروشان مواد غذایی خودداری کنند.

سیده فاطمه حسینی از شهروندان خواست، هرگونه تخلفات بهداشتی ازجمله تولید در مراکز غیرمجاز را با تلفن گویای ۱۹۰ گزارش کنند.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی