کد خبر : 43207
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ۲۳:۳۷

خبر استان:معاون امور دفتر روستایی و شوراهای استانداری بوشهر گفت: در سال گذشته ۱۴۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به دهیاری‌های استان بوشهر تخصیص یافت تا زیر نظر شوراهای اسلامی روستایی هزینه شود.

به گزارش خبر استان،عبدالله عمرانی‌نسب بعد از ظهر امروز در نشست با کارشناسان و  مسئولان دفتر امور روستایی استان بوشهر اظهار داشت: در راستای رسیدن به بخشی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، دولت به دنبال توسعه زیرساخت های روستایی است.

وی افزود: در سال گذشته ۱۴۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به دهیاری‌های استان بوشهر تخصیص یافت تا زیر نظر شوراهای اسلامی روستایی هزینه شود.

معاون امور دفتر روستایی و شوراهای استانداری بوشهر تصریح کرد: از جمله دیگر کارکرد دولت در روستاها، ایجاد اشتغال با استفاده از تسهیلات ارزان‌قیمت بانکی است که متقاضیان می‌توانند با نام‌نویسی در سامانه کارا اقدام به درخواست جهت دریافت این تسهیلات با کارمزد ۴ و ۶ درصد در مناطق روستایی و مرزی کنند.

عمرانی‌نسب یادآور شد: در صورتی که دهیاری‌ها متمایل به ایجاد طرح‌های اشتغال‌زا و درآمدزا هستند می‌توانند طرح‌ توجیهی خود را به دفتر روستایی استانداری ارائه کنند تا پس از بررسی در یک کمیته کارشناسی، نسبت به دریافت این تسهیلات مجوز بگیرند.

وی ادامه داد: استانداری بوشهر از هر گونه طرحی که منجر به توسعه زیرساخت‌های روستایی و ایجاد اشتغال شود، حمایت می‌کند و آماده ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت در این بخش به متقاضیان است.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی