کد خبر : 43215
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۱۱:۴۸

خبر استان: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس گفت: بعداز خروج آمریکا از برجام در ادامه آن به هیچ‌کدام از کشورهای اتحادیه اروپا حتی روسیه و چین نمی‌توان اعتماد کرد.

به گزارش خبر استان،حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه به هیچ شرطی از کشورهای عضو اتحادیه‌ اروپا نمی‌توان تضمین کرد اظهار داشت: بعداز خروج آمریکا از برجام در ادامه به هیچ شرایطی از کشورهای اروپایی نمی‌توان تضمین کرد.

وی با تاکید بر این نکته که اروپا به تعهد خود پایبند نیست گفت: به این کشورها نمی‌توان خوش‌بین بود و این در حالی است که به روسیه و چین هم نمی‌توان اعتماد کرد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس خروج آمریکا از برجام را سناریو قبلی این کشور با اتحادیه اروپا دانست و تاکید کرد:  کشورهای اروپایی و آمریکا بر اساس تدوین سناریو از قبل با هم تبانی کرده‌اند که از برجام خارج شوند.

حجت‌الاسلام خدری با بیان اینکه تیم ایرانی باید در شرایط کنونی در دیدار با سران کشورهای اروپایی کاملا هوشیار عمل کند افزود: مذاکره مجدد در عرصه برجام با کشورهای اروپایی جایز نیست و تیم ایرانی نباید به کشورهای اروپایی امتیاز دهد چراکه اقتدار ایران اسلامی زیر سوال می‌رود.

وی، با بیان اینکه اروپا تحت هیچ شرایطی به مفاد و تعهد خود به برجام پایبند نیست تصریح کرد: همانگونه که آمریکا از برجام خارج شد اروپا نمی‌تواند به تعهدات خود عمل کند و در این زمینه دوباره مذاکره کردن با این کشورها صحیح نیست.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس، با بیان اینکه به طرف اروپایی خوش‌بین نیستم گفت:کشورهای اروپایی دنبال اخذ یکسری امتیازاتی به نفع خودشان از ایران هستند.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی