کد خبر : 43219
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۱۱:۵۵

خبر استان:رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: اورژانس دریایی جزیره خارگ راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش خبر استان، دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: طبق مصوبه‌ای که به تازگی تصویب شده، در برنامه ششم توسعه، اورژانس دریایی در جزیره خارگ ایجاد می‌شود.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما بیان کرد: اورژانس کشور شناور مورد نظر را تامین می‌کند و در اختیار مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر خواهد گذاشت.

دادجو ادامه داد: اکنون زمانی که نیاز باشد بیماری از خارگ به بوشهر یا جایی دیگر انتقال یابد از اورژانس هوایی استفاده می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر شب‌پر نبودن بالگرد اورژانس را یکی از مشکلات عنوان کرد و گفت: پیگیریم که این مشکل حل شود و از بالگردی در اورژانس هوایی استفاده کنیم که در هر شرایطی بتواند پرواز کند.

دادجو به راه‌اندازی مرکز اورژانس ۱۱۵ در جزیره خارگ هم اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی اورژانس خواسته به‌حق مردم بود که بر همین اساس، این مرکز با نیروی ماهر در جزیره مستقر شده است.

وی از همه نهادها و سازمان‌ها در حوزه پزشکی در جزیره خارگ درخواست کمک کرد و افزود: موقعیت ویژه این جزیره، خدمات‌دهی را در برخی از اوقات دشوار می‌کند و به همین علت آماده‌ایم  برای خدمت‌رسانی بهتر به مردم با سازمان‌های فعال حوزه پزشکی در این جزیره همکاری کنیم.

اورژانس هوایی اسفند ۹۳ در استان بوشهر راه اندازی شده و بیشتر ماموریت‌هایش مربوط به جزیره خارگ بوده است.

خارگ در ۵۷ کیلومتری شمال غربی بوشهر قرار دارد.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی