کد خبر : 43226
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۱۵:۲۷

خبر استان: رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای بوشهر با تاکید بر استفاده از ظرفیت بندری بوشهر گفت: در این راستا بازارچه عرضه آبزیان در نوار ساحلی بوشهر ایجاد می‌شود.

به گزارش خبر استان به نقل از تسنیم، روح الله نصرتی ظهر امروز در جلسه شورای شهر بوشهر با بیان اینکه از چالش‌های اصلی جامعه کنونی، تامین امنیت غذایی است اظهار داشت: جامعه سالم، پویا و خلاق باید مواد غذایی مفید مانند ماهی را در سبد غذایی خود جای دهد.

وی با تاکید بر نقش مهم آبزیان سالم در امنیت غذایی شهروندان افزود: با افزایش مصرف سرانه ماهی در سبد غذایی خانوارها، می‌توان سطح بهداشت و امنیت غذایی خانواده‌ها را ارتقاء داد و به بهبود وضعیت انواع بیماریهای شایع در بین مردم کمک شایانی کرد.

نصرتی از نبود بازارچه ویژه عرضه آبزیان در شهر ساحلی بوشهر انتقاد کرد و گفت: در حال حاضر بازار مجزایی برای فروش آبزیان در نوار ساحلی بوشهر فعال نیست و این در حالی است که آبزیان یکی از مهم‌ترین بخش‌های رژیم غذایی شهروندان را تشکیل می‌دهد.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای بوشهر با تاکید بر استفاده از ظرفیت بندری بوشهر گفت: ایجاد بازارچه عرضه آبزیان در نوار ساحلی بوشهر ضروری است.

وی، از مصوبه شورای شهر بوشهر از ایجاد یک بازارچه آبزیان در اسکله جفره خبر داد و تاکید کرد: قرار است با همکاری شیلات توسط  بخش خصوصی این بازارچه در اسکله جفره بوشهر در نوار ساحلی احداث شود.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای بوشهر با تأکید به اینکه فرهنگ‌سازی برای مصرف ماهی نیازمند تأمین زیرساخت‌ها از جمله مکان مناسب خریدوفروش آبزیان است، بیان کرد: در واقع این بازارچه نباید در حد چند مغازه خریدوفروش ماهی محدود شود بلکه می‌تواند به عنوان بازار تخصصی فروش آبزیان مورد استفاده قرار گیرد.

طرح‌های انجمن نجوم و ستاره شناسی حمایت شود

رئیس شورای شهر بوشهر ضمن تاکید بر استفاده مناسب از ظرفیت های مناسب  بندر بوشهر برای جذب گردشگر در زمینه نجوم و ستاره شناسی گفت: ضرورت دارد  از طرح‌های انجمن نجوم و ستاره شناسی  حمایت شود.

ابوذر دهدار آگاهی فعالیت‌های اجرام آسمانی و دستاوردهای نجومی را برای علاقمندان و دوستداران این علم در این برهه از زمان با اهمیت دانست و تصریح کرد: همانطور که در اقیانوس، دنیایی از موجودات گوناگون فعالیت دارند در کهکشان و فضا نیز هر روز اکتشافات بسیاری صورت می‌گیرد که برای انسانها قابل اهمیت و سرنوشت ساز است.

وی آگاهی از علم نجوم را پلی برای ارتباط نزدیک‌تر با خالق هستی دانست و گفت: بر اساس روایت متعدد جهان دارای نظم و در گسترده‌ای فراتر از تصور انسان‌ها است که با مشاهده برخی از هزاران اجرام آسمانی، سحابی‌ها، سیاره‌ها، ستاره‌ها، کهکشان‌ها و دیگران اجرام می‌توان به بخشی از قدرت عظیم خداوند پی برد.

رئیس شورای شهر بوشهر با بیان اینکه امروزه در سرتاسر جهان، گردشگری نجوم مورد توجه بسیاری از کشورها قرار گرفته است خاطرنشان کرد: در ایران یکی از فعالیت‌های جذاب گردشگری خصوصا در بین جوانان و علاقمندان به شگفتی‌های آسمان، گردشگری نجوم است که به سبب در برگرفتن مجموعه‌ای از فعالیت‌های فراغتی، ماجراجویانه و آموزشی، در بین خانواده‌ها و علاقمندان به آسمان شب، روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند با توجه به شرایط بسیار خوب بندر بوشهر ضرورت دارد از طرح‌های نجوم و ستاره شناسی حمایت شود.

دهدار از آمادگی مدیریت شهری برای حمایت از طرح‌های نجوم و ستاره شناسی خبر داد و گفت: نصب المان‌های نجوم و ستاره شناسی در پارک‌ها و ایجاد  پارک علم و ستاره شناسی در یکی از پارک‌های در حال احداث بوشهر می‌تواند در دستور کار شورا و شهرداری این شهر قرار بگیرد.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی