کد خبر : 43236
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۱۷:۳۰

خبر استان: معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر با اشاره به ممنوعیت صید ماهی حلوا سفید در آبهای استان بوشهر گفت: استان بوشهر با صید سالانه بیش از ۶۰ هزار تن آبزی در جایگاه سوم کشور قرار دارد.

به گزارش خبر استان، عباس آهنگرمقدم ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر  صید و صیادی را یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر دانست و  اظهار داشت: استان بوشهر با خلیج فارس دارای مرزدریایی بیش از ۹۰۰ کیلومتری است که این مهم  ظرفیت مهمی برای صید و صیادی فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه اشتغال بخش عمده‌ای از ساحل نشینان استان بوشهرصید و صیادی است افزود: برای ارائه خدمات به صیادان  ۳۶ بندر صیادی در استان بوشهر امکانات مورد نیاز صیادان را فراهم می‌کنند.

معاون شیلات استان بوشهر از  ممنوعیت صید ماهی حلوا سفید در آبهای استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: بر اساس اعلام پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور صید ماهی حلوا سفید از اول خرداد به مدت ۴۵ روز در آبهای استان خوزستان و بوشهر ممنوع  است.

آهنگرمقدم، آغاز فصل تخم ریزی و جلوگیری از وارد شدن خسارت‌ به ماهی حلوا سفید را عامل ممنوعیت صید آن دانست و خاطر نشان کرد: بر این اساس صدور مجوز صید ماهی حلوا سفید، حمل و جابه‌جایی این گونه در آب‌های ساحلی استان‌های خوزستان و بوشهر در این مدت ممنوع است.

وی با بیان اینکه ماهی حلوا سفید یکی از گونه‌های با ارزش اقتصادی دریایی است تصریح کرد:بهترین راه برای حفاظت از  این گونه ماهی و جلوگیری از انقراض آن ممنوعیت صید در زمان تخم ریزی است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهراز صید ۹۵ تنی ماهی حلوا سفید   در سال ۱۳۹۵ خبر داد و خاطر نشان کرد: میزان صید ماهی حلوا سفید در سال‌های ۸۷ تا ۹۵،  متفاوت بوده و کمترین میزان با ۵۰ تن مربوط به سال ۹۴  و بیشترین میزان به مقدار ۱۱۴ تن به سال‌های ۹۰ و ۹۱ تعلق دارد.

وی، با اشاره به صید ۶۰ هزار تن انواع آبزیان در آبهای استان بوشهر گفت: ۱۲ هزار صیاد استان بوشهر با استفاده از شناور صیادی سالانه بیش از ۶۰ هزار تن انواع آبزیان صید می‌کنند.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی