کد خبر : 44190
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ - ۱۱:۱۹

خبر استان: سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: امدادگران جست‌وجو و نجات دریایی عملیات نجات در پی غرق شدن یک فروند لنج سفاری در اسکله دیلم با موفقیت انجام دادند.

به گزارش خبر استان،نورالله اسعدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه امدادگران بنادر و دریانوردی استان بوشهر در تمام شبانه‌روز پاسخگوی مشکلات شناورها در خلیج فارس هستند اظهار داشت: مرکز جستجو و نجات دریایی استان بوشهر در خلیج فارس در تمام شبانه روزی یاری‌گر دریانوردان هستند.

وی از تعیین شماره تلفن ۱۵۵۰ برای تماس دریانوردان در خلیج فارس خبرداد و گفت: دریانوردان حادثه دیده می‌توانند از طریق شماره تلفن ۱۵۵۰ خدمات لازم را  از طریق شماره تلفن ۲۱۵۵۰ دریافت کنند.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از نجات لنج باری در اسلکه دیلم خبر داد و بیان کرد: امدادگران جستجو و نجات دریایی عملیات نجات در پی غرق شدن یک فروند لنج سفاری در اسکله دیلم با موفقیت انجام دادند.

اسعدی با بیان اینکه در ساعت ۱۶:۵۰ دقیقه گزارشی مبنی بر غرق شدن لنج سفاری در دیلم  اعلام شد افزود: این شناور که حامل بار صادرات رب گوجه به یکی از کشور های حاشیه خلیج فارس بود دچار غرق شدن می‌شود که با اعلام  به آتشنشانی اداره بندر و دریانوردی دیلم به یاری آنان شتافته شد.

وی بیان کرد: با حضور به موقع تیم عملیاتی در اسکله عملیات ساکشن به وسیله پمپ فوق پیشرفته خودرو آذر ۷  آب از داخل لنج شروع شده که خوشبختانه بار لنج نجات یافته و در ادامه لنج از غرق شدن رهایی یافت.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در این عملیات که حدود ۱٫۵ ساعت به طول انجامید مقدار ۲۰۰ هزار لیتر آب از لنج ساکشن شده و در پایان لنج صحیح و سالم به مالک تحویل داده شد.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی