کد خبر : 44212
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ - ۱۴:۱۶

خبر استان:مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: براساس توافق استاندار بوشهر با رئیس کمیته امداد کشور واحدهای مسکونی برای مددجویان تحت پوشش در روستاهای این استان احداث خواهد شد.

به گزارش خبر استان،احمد لطفی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بندرگناوه افزود: با اجرای این طرح در مدت سه سال آینده افراد نیازمند روستایی صاحب مسکن می شوند.
وی گفت: عملیات اجرایی این واحدها توسط سپاه انجام و منابع اعتباری آن با پیگیری استاندار، کمیته امداد، سپاه و خیر ان تامین خواهدشد.
وی اظهارکرد: سقف مسکن مورد نیاز توسط هر شهرستان اعلام می شود که شهرستان گناوه تاکنون بیشترین متقاضی را معرفی کرده است.
لطفی با بیان اینکه در زمینه مسکن روستایی قدم های مثبتی تاکنون برداشته شده است، اظهارکرد: در این ارتباط تجربه بسیار موفقی با همکاری سپاه داشته ایم که حدود ۶۰۰ واحد مسکونی روستایی با کمترین منابع در بیش از ۳۰۰ روستای استان احداث شد.
مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: رویکرد نهادهای حمایتی از جمله امداد توانمندسازی افراد تحت پوشش بویژه زنان سرپرست خانوار پس از فراهم کردن زمینه مهارت آموزی است
وی با بیان اینکه این نهاد در زمینه تکمیل، تعمیر و مرمت مسکن شهری مددجویان مساعدت می کند، افزود: درحوزه مسکن شهری گناوه بدلیل کمبود زمین مشکلاتی وجود دارد که می طلبد خیران و موسسات در این زمینه مشارکت کنند.
مدیرکل کمیته امدادامام خمینی (ره) استان بوشهر افزود: این نهاد در زمینه تکمیل، تعمیر و مرمت مسکن شهری مساعدت می کند.
وی بیان کرد: در زمینه تسهیلات خود اشتغالی این نهاد از محل صندوق امداد ولایت تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال بصورت قرض الحسنه و اشتغال روستایی پرداخت می کند.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی