کد خبر : 44224
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ - ۱۷:۵۹

خبر استان:مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: ۴۹۸ پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه در روز عید سعید فطر به منظور جذب فطریه و کفارات از مردم مؤمن استان بر پا می‌شود.

به گزارش خبر استان به نقل از فارس، احمد لطفی  بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر با اشاره به جمع‌آوری زکات فطریه مردم روزه‌داردر روز عید سعید فطر اظهار داشت: علاوه بر توزیع ۳۰ هزار پاکت جذب فطریه در بین مردم، ۴۹۸ پایگاه در سطح شهرهای استان، مساجد، پایگاه‌های بسیج و مراکز نیکوکاری نسبت به دریافت زکات فطریه و کفارات مردم استان در روز عید فطر اقدام می‌کنند که از این تعداد ۷۵ پایگاه در مرکز استان و مابقی در سطح شهرستانها فعال هستند.

وی افزود: تمامی کمک‌های حاصل از زکات فطریه و کفاره مردم استان طبق نیت آنها در همان روز بین فقرا و در حوزهٔ کمک معیشت زندگی آنان، تهیه مسکن، درمان، جهیزیه، کمک هزینه تحصیلی فرزندان، رفع سوء تغذیه کودکان توزیع می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان این که مردم خیّر و نیکوکار استان بوشهر سال گذشته قریب به دو میلیارد تومان فطریه و کفاره پرداخت کردند، عنوان کرد: بالغ بر یک میلیارد و ۹۳۰ میلیون تومان آن در قالب زکات فطریه عام و سادات، ۱۳ میلیون تومان کفاره عمد و غیرعمد بوده است که کلیه مبالغ جمع‌آوری شده بلافاصله بین خانوارهای نیازمند توزیع شده است.

لطفی با اشاره به میزان پرداخت فطریه مردم استان گفت: با توجه به اینکه میزان فطریه بر مبنای قوت غالب گندم تعیین شده، میزان زکات فطریه برای هر نفر شش هزار تومان است، کفاره غیر عمد برای هر روز یک هزار و ۷۰۰ تومان و کفاره عمد برای هرروز یکصد و دو هزار تومان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به رویکرد این نهاد برای بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و الکترونیکی در دریافت کمک‌های مردمی به‌صورت غیرحضوری تصریح کرد: کمیته امداد برای سهولت در پرداخت فطریه و کفاره مردم استان کد دستوری # ۰۷۷*۸۸۷۷* تلفن همراه را در نظر گرفته است که شهروندان عزیز می‌توانند با استفاده از این کد دستوری نسبت به پرداخت آسان فطریه و کفاره خود اقدام کنند.

وی در توضیح بیشتر این شیوه پرداخت الکترونیکی نیز افزود: شهروندان پس از واردکردن کد دستوری و انتخاب شماره ۵ با عنوان طرح‌های ویژه به صفحه بعد هدایت‌شده و مجدداً با انتخاب عدد ۵ که مربوط به زکات است، گزینه موردنظر خود را از میان زکات فطریه عام، زکات فطریه سادات، کفاره عمد و کفاره غیر عمد انتخاب و مبلغ موردنظر را وارد و نسبت به پرداخت اقدام کنند.

لطفی  عنوان کرد: به آگاهی مردم مؤمن و شریف استان می‌رساند به منظور ارج نهادن به نیت خیّر مومنان و ضرورت پیشگیری از کلاهبرداری های احتمالی در فرآیند جمع آوری وجوهات شرعی تمامی صندوق‌های جمع آوری فطریه با نشان شورای زکات تعبیه شده است.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی