کد خبر : 44616
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۸:۵۴

خبر استان:فرماندار کنگان گفت: تعدیل نیرو در برخی از بخش های مورد بهره برداری فاز ۱۹ پارس جنوبی طبیعی است اما این موضوع به معنای سلب مسوولیت در مقابل افراد بیکار شده نیست.

به گزارش خبر استان،فتح الله نوروزی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: پیگیری های زیادی شده تا نیروهای بومی تعدیل شده در فاز ۱۹ پارس جنوبی (پارس ۲ کنگان)که اکثرا در حراست مشغول به کار بوده اند در بخش های دیگر این فاز بکارگیری شوند.
۳۵ نفراز نیروهای تعدیل شده فاز ۱۹ که از ساعت ۱۱ صبح روز گذشته مقابل این فاز آغاز شده بود حوالی ظهر امروز بصورت مسالمت آمیز پایان یافت.
رییس کمیسیون کارگری شهرستان کنگان یادآورشد:ظرفیت بخش حراست فاز ۱۹ مشخص است و پس از بهره برداری امکان بکارگیزی همه افراد در حراست میسر نیست.
نوروزی افزود: اقدامات خوبی تاکنون انجام شده و با کمی صبر و حوصله مشکل نیروهای بومی مرتفع خواهد شد.
فرماندار کنگان از مسئولان مربوطه و نیروهای تعدیل شده خواست با صبر و آرامش و از طریق قانونی اجازه دهند تا مسئله پیگیری و مشکلات رفع شود.
طرح توسعه فاز ١٩ میدان گازی پارس جنوبی در خرداد ماه ١٣٨٩ توسط شرکت نفت و گاز پارس (POGC) و در قالب یک قرارداد EPC به کنسرسیومی متشکل از شرکتهای پتروپارس لیمیتد و پتروپارس ایران (جهت اجرای تاسیسات خشکی و عملیات حفاری) و شرکت مهندسی تاسیسات دریایی ایران (جهت ساخت و اجرای سکوهای دریایی و خطوط لوله زیردریایی) و تحت رهبری شرکت پتروپارس واگذار شد.
تاسیسات خشکی فاز ١٩ پارس جنوبی در حاشیه خلیج فارس ، در منطقه تمبک با مساحتی در حدود ۵/٢١٨ هکتار بین پالایشگاه های فازهای ١١ و ١٢ پارس جنوبی ، در منطقه پارس ٢ کنگان واقع شده است.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی