کد خبر : 44625
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۲:۱۵

خبر استان:مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر گفت: ورود آبهای سطحی و فاضلاب های خانگی و آلودگی به دریا در این استان اسفناک است و مردم نباید از دسترسی به ساحل پاک و سالم محروم باشند.

به گزارش خبر استان به نقل از ایرنا، عباس برزگر زاده روز شنبه در نشست ساماندهی سواحل استان بوشهر افزود: به همین دلیل شهرداری و دستگاه های مسئول باید با حل مشکل ورود آلودگی به دریا وضعیت شناگاه های موجود در استان را ساماندهی کنند.
وی اظهار داشت: براساس تکلیف قانون، دستگاه های مسئول باید نسبت به ساماندهی این وضعیت، پیشگیری از آلودگی دریا و ایجاد محیطی پاک برای مردم اقدام کنند.
برزگرزاده با بیان اینکه هدایت آبهای سطحی و فاضلاب به سمت دریا کم هزینه ترین راهکار است یادآور شد: دفع آب های سطحی برعهده شهرداری و فاضلاب خانگی نیز به عهده شرکت آب و فاضلاب است که باید در قالب کمیته ای کارشناسی در این زمینه تدبیر و از ادامه این روند جلوگیری کنند.
وی تاکید کرد: فرمانداری ها شناگاه های رسمی و سالم موجود در هر شهرستان را با پرچم آبی مشخص و امکانات لازم از جمله نجات غریق و سایر مسائل امنیتی مورد نیاز را تامین کنند.
برزگرزاده گفت: فرمانداری ها نسبت به بیمه مسئولیت در قبال شناگران اقدام فوری انجام دهند و به سرعت کمیته های ساماندهی سواحل شهرستان را فعال کنند.
وی در ارتباط با اسکله های مجاز موجود در استان بوشهر تاکید کرد: همچنین اداره کل بنادر و دریانوردی استان برای پیشگیری از وقوع حوادث در دریا اسکله های مناسب و مجاز برای ورزش های آبی را مشخص کنند و با متخلفان برخورد شود.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر گفت: اداره کل ورزش و جوانان براساس آئین نامه ساماندهی سواحل مکلف به تامین نجات غریق است.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی