کد خبر : 44629
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۶:۱۰

خبر استان: مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر گفت: از ۲.۳ میلیون هکتار اراضی تحت پوشش طرح کاداستر استان بوشهر تاکنون این طرح در ۱.۵ میلیون هکتار اراضی اجراء و تکمیل شده است.

به گزارش خبر استان به نقل از تسنیم، اصغر پیرهادی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر از افتتاح ساختمان اداره ثبت اسناد و املاک ناحیه یک شهرستان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: این ساختمان در زمینی به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع با زیربنای ۱۱۰۰ متر مربع و اعتبار ۴۵ میلیارد ریال اجراء شده است.

وی افزود: افتتاح این ساختمان به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور  همزمان با افتتاح پروژه‌های  عمرانی در ۴ استان دیگر در هفته قوه قضاییه برگزار شد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر از صدور اسناد مالکیت اراضی ملی خارج از محدوده و حریم شهری خبرداد و بیان کرد: سال قبل ۵ هزار هکتار سند مالکیت اراضی ملی خارج از حریم شهرها و ۲۵۰ هکتار اسناد مالکیت اراضی موات در محدوده شهرها صادر شد.

پیرهادی با اشاره به صدور ۶۳۳ هکتار اسناد مالکیت دولتی به تبدیل اسناد مالکیت دفترچه‌ای به تک‌برگی یا کاداستری پرداخت و خاطر نشان کرد: طرح کاداستر نقش مهمی در جلوگیری از اختلافات ملکی،  صدور سند تک‌برگی  و جلوگیری از زمین خواری و فساد در معامله‌های بخش املاک دارد.

وی، با بیان اینکه طرح کاداستر از سال ۱۳۹۴ اجرایی شد گفت: از مجموع ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار مساحت استان بوشهر حدود یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار زمین ملی است که تحت پوشش طرح کاداستر قرار گرفته است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر از اجرایی شدن طرح کاداستر در ۱٫۵ میلیون هکتار اراضی استان خبرداد و تصریح کرد: با تکمیل طرح کاداستر پرونده‌های ملکی در محاکم قضایی کاهش می‌یابد و زمین خواران  نمی‌توانند به اراضی ثبتی تعرض کنند.

پیرهادی با اشاره به صدور سند تک‌برگی در استان بیان کرد: سال قبل ۴۸ هزار فقره املاک استان بوشهر مستندسازی و سند تک‌برگ برای آنها صادر شده است.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی