کد خبر : 44651
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۷:۰۳
مشکلات همیشگی جنوب استان:

خبر استان: کارگران بیکارشده فاز ۱۹ پارس جنوبی برای چهارمین روز متوالی مقابل پالایشگاه تجمع کردند.

به گزارش خبر استان، امروز چهارمین روزی است که کارگران بیکارشده فاز ۱۹ پارس جنوبی مقابل پالایشگاه تجمع کرده‌اند.

این کارگران که تعداد آنها حدود بیست نفر است، پیش از این در بخش نگهبانی و حراست مشغول به کار بودند ولی با شروع بهره‌برداری پالایشگاه دهم بیکار شده‌اند.

این کارگران می‌گویند: با اتمام پروژه و بهره‌برداری از پالایشگاه بیکار شدیم ولی مسئولان وعده دادند که ما را به سرکار بازمی‌گردانند که این وعده‌ها محقق نشد. ما که سالها در این فاز پارس جنوبی کار کرده‌ایم درست نیست که به بهانه اتمام پروژه بیکار شویم و نتوانیم چرخ زندگی‌مان را بگردانیم.

یکی دیگر از این کارگران می‌گوید: سه روز است که مقابل پالایشگاه جمع شده‌ایم. با توجه به نابودی مشاغل محلی در منطقه مانند کشاورزی و صیادی به دلیل حضور صنعت؛ تنها مسیر درآمدی مردم منطقه، پالایشگاه‌های پارس جنوبی هستند که این مسیر نیز روز به روز برای بومیان مسدودتر می‌شود.

او ادامه می‌دهد: بهتر است مسئولان فکری به حال بومی‌های بیکار شده بکنند چون اگر در پروژه‌ها به کارگرفته نشویم، هیچ راهی برای امرار معاش در منطقه نداریم.

پیش از این با پیگیری‌های سکینه الماسی (نماینده مجلس) و وعده‌های مدیرعامل منطقه ویژه قرار شده بود این نیروهای حراستی به صورت قرارداد موقت جذب شوند که از قرار معلوم این وعده‌ها به سرانجام نرسیده و این کارگران دوباره بیکار شده‌اند.

 تعدیل نیرو در پارس جنوبی طبیعی است

فرماندار کنگان گفت: تعدیل نیرو در برخی از بخش های مورد بهره برداری فاز ۱۹ پارس جنوبی طبیعی است اما این موضوع به معنای سلب مسوولیت در مقابل افراد بیکار شده نیست.
فتح الله نوروزی افزود : پیگیری های زیادی شده تا نیروهای بومی تعدیل شده که اکثرا در حراست مشغول به کار بوده اند در بخش های دیگر این فاز بکارگیری شوند.

پیگیر جذب مجدد نیروهای تعدیل شده حراست فاز ۱۹ هستم

نماینده جنوب استان بوشهر در واکنش به اتمام کار نیروهای حراست فاز نوزدهم پارس جنوبی به ثلاث گفت: اخراج نیروهای حراست با توجه به بیکاری فزاینده جوانان منطقی نیست و تمام تلاش خود را برای جذب این نیروها در سایر پروژه های نفت و گاز به کار بسته ام.

سکینه الماسی تصریح کرد: طی دو سال گذشته تمام تلاش خود را معطوف بهبود شرایط اشتغال جنوب استان کرده ام و انتظار دارم مدیران نفت و گاز در این زمینه نهایت تلاش خود را انجام دهند.

وی با تاکید بر لزوم توجه جدی دولت به معیشت جوانان مناطق نفت خیز گفت: صنایع نفت و گاز تبعات جبران ناپذیری در حوزه های محیط زیست مناطق نفت خیز و حذف اشتغال سنتی مردمان جنوب استان داشته اند که باید از طریق اولویت بخشی به استخدام جوانان بومی در قالب ماده ۴۷ قانون برنامه ششم توسعه، جبران شود.

الماسی ابراز امیدواری کرد با پیگیری های انجام شده نیروهای تعدیل شده به کار بازگردند.

فاز ۱۹ پارس جنوبی در شهرستان کنگان واقع است


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی