پایگاه خبری تحلیلی خبر استان بوشهر » راه اندازی سه کارگزاری تامین اجتماعی در سه شهرستان
کد خبر : 45442
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۱۸:۲۰

خبر استان:مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر : در این راستا طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان اجرایی و بخشودگی ۲ هزار کارفرما در استان بوشهر برای حمایت از تولید کنندگان پذیرفته شد.

به گزارش خبر استان به نقل از تسنیم؛ یونس خسروانی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت هفته تامین اجتماعی اظهار داشت: از ۱۹ تا ۲۵ تیر به عنوان هفته تامین اجتماعی در تقویم رسمی کشور ثبت است که در این ایام فعالیت‌ها و ماموریت‌های این نهاد حمایتی تبیین و تشریح می‌شود.

وی، از هزینه‌های ویژه بیمه شدگان تامین اجتماعی در سال گذشته خبرداد و بیان کرد: مبلغ ۸۸۸ میلیارد تومان سال قبل برای تامین مطالبات بیمه شدگان تامین اجتماعی سال قبل پرداخت شد که ۵۳۰ میلیارد تومان در بخش بیمه‌ای و ۳۵۸ میلیارد تومان در عرصه درمانی تامین اجتماعی استان بوشهر هزینه شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر از ایجاد درمانگاه‌های تخصصی تامین اجتماعی در تمام نقاط استان خبرداد و خاطر نشان کرد: تا قبل از دولت یازدهم درمانگاه‌های تامین اجتماعی در استان وجود نداشت که اکنون در تمامی شهرستان‌ها این درمانگاه‌‌ها به بیمه شدگان خدمات لازم را ارائه می‌دهند.

خسروانی به اجرای طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان در تامین اجتماعی پرداخت و تصریح کرد: این طرح از ۱۰ اردیبهشت تا ۱۰ تیرماه اجرایی شد و درخواست بخشودگی دو هزار کارفرما و تولید کننده در استان بوشهر در راستای حمایت از تولید و کالای ایرانی پذیرفته شد.

وی با اشاره به اینکه در اجرای این طرح ۲۴ میلیارد تومان از جرایم کارفرمایان در تامین اجتماعی بخشوده می‌شود بیان کرد: برای سپردن خدمات تامین اجتماعی به مردم و ایجاد اشتغال، مجوز سه کارگزاری رسمی تامین اجتماعی صادر شده که به زودی در دشتستان، بوشهر و گناوه راه اندازی می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر از اجرای طرح بیمه تامین اجتماعی ویژه کارگران ساختمانی خبرداد و تصریح کرد: تاکنون ۱۵ هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته‌اند.

خسروانی، پرداخت پاداش ازدواج به بیمه شدگان و مستمری بیمه بیکاری به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از بیمه شدگان را از دیگر فعالیت‌‌ها دانست و خاطر نشان کرد: اکنون ۳۳۰ هزار بیمه شده اصلی و ۳۷ هزار مستمری بگیر از خدمات تامین اجتماعی استان بوشهر بهره‌مند هستند.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی