پایگاه خبری تحلیلی خبر استان بوشهر » امام جمعه:مردم نباید برای استفاده از برخی دستگاه ها چندین ماه در نوبت باشند
کد خبر : 45536
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۱۶:۱۸

خبر استان: امام جمعه بوشهر با تاکید بر تامین تجهیزات پزشکی استان بوشهر گفت: این استان در حوزه تجهیزات پزشکی دچار فقر است و مردم نباید برای استفاده از برخی دستگاه‌های پزشکی چندین ماه در نوبت باشند.

به گزارش خبر استان، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروزدر نشست با مسئولان معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی استان بوشهربا بیان اینکه نقش بهداشت و درمان در زندگی انسان فوق العاده است  اظهار داشت: متأسفانه در ایران از دیرباز توجه‌ها بر درمان بوده و بر روی بهداشت برنامه ریزی نشده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، توجه به حوزه بهداشت را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: مسئولان باید  توجه به حوزه بهداشت را فرهنگ سازی، نهادینه و اجرایی کنند و این نیازمند تحول در این حوزه است.

امام جمعه بوشهربا تاکید بر بر توجه به زیرساخت‌های پزشکی و درمانی استان بوشهر افزود: استان بوشهر در گذشته در تمامی ابعاد مدیریت پزشکی دچار مشکل بوده که اکنون بهبود یافته اما با حالت آرمانی فاصله دارد.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه در استان بوشهر از دیرباز فرهنگ کوچک بینی و کوتاه بینی وجود داشته افزود: استان بوشهر یک استان بین‌المللی است و باید در کنار این پیشرفت، حوزه زیرساخت‌های پزشکی استان دارای بهترین درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها در افق بین المللی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ضرورت تامین تجهیزات پزشکی و تشخیصی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:باید زیرساخت‌های عرصه پزشکی، زیباترین و دارای استانداردترین سازه‌ها و مطابق با ۲۰ سال آینده طراحی و برنامه ریزی شود و در این صورت استان بوشهر پیشرفت می‌کند.

امام جمعه بوشهر از فقر حوزه تجهیزات پزشکی استان بوشهر انتقاد کرد و اظهار داشت:  استان بوشهر در تامین تجهیزات پزشکی و تشخیصی باید  پیشرفت کند و اصلاً جالب نیست که مردم برای استفاده از برخی دستگاه‌های پزشکی چندین ماه در نوبت باشد.

آیت الله صفایی بوشهری با تاکید بر همکاری مجمع خیران سلامت ایران در زمینه تامین تجهیزات پزشکی افزود: پیشنهاد می‌شود معاونت درمان تأمین اجتماعی استان و مجمع خیران سلامت ایران، در زمینه تامین تجهیزات پزشکی همکاری داشته باشد.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی