کد خبر : 47164
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۵/۲۵ - ۱۰:۲۰

خبر استان:دیرکل ثبت احوال استان تصریح کرد: در ۴ ماهه سال ‌جاری ۳ هزار و ۷ واقعه ازدواج به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱٫۱۸ افزایش را نشان میدهد.

به گزارش خبر استان،مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر نرخ ازدواج در استان بوشهر را ۶٫۳ درصد در سال ۹۶ عنوان و بیان داشت: استان بوشهر در زمینه ازدواج جایگاه ۲۸ کشوری را به خود اختصاص داده است.

کیامرث صالحی نیا با اعلام اینکه اطلاعات ازدواج پس از ثبت در دفاتر رسمی ازدواج از طریق یک سامانه واسط به پایگاه اطلاعات جمعیت کشور انتقال می یابد اظهار داشت: بر اساس آمار پایگاه جمعیتی کشور، ۷ هزار و ۳۲۷ واقعه ازدواج در سال ۱۳۹۶ به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: از این تعداد ازدواج‌، ۸۸ واقعه مربوط به مزدوجینی است که نام زوج علی و نام زوجه فاطمه یا زهرا بوده است.

صالحی نیا اضافه کرد: سال گذشته در سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) هیچ  واقعه طلاقی مربوط به استان بوشهر در سامانه ثبت احوال کشور به ثبت نرسیده است.

مدیرکل ثبت احوال استان تصریح کرد: در ۴ ماهه سال ‌جاری ۳ هزار و ۷ واقعه ازدواج به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱٫۱۸ افزایش را نشان میدهد.

کیامرث صالحی نیا میانگین سن ازدواج استان در مردان را ۲۷٫۵ سال و در زنان ۲۲٫۸ سال اعلام کرد و افزود: بیشترین ازدواج در میان مردان گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال و در بین زنان ۲۰ تا ۲۴ ساله به وقوع پیوسته است.

ایشان یادآور شد: در ۴ ماه سال جاری میانگین اختلاف سن زوج و زوجه در زمان ازدواج ۵٫۶ سال است.

 


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی