کد خبر : 47261
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ - ۱۳:۵۹

خبر استان:رئیس بنیاد بین المللی غدیر استان بوشهر گفت: در دهه امامت و ولایت دستگاه ها اجرایی، هیات های مذهبی و کانون های فرهنگی درمجموع ۶۰ ویژه برنامه متنوع برای بزرگداشت عید غدیر تدارک دیده اند.

به گزارش خبر استان،سردار حسین کارگر روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس هماهنگی ها صورت گرفته با استانداری و فرمانداری های این استان آئین های شاخص افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه های هفته دولت همراه با برگزاری جشن غدیر اجرا می شود.
وی اضافه کرد: در روز چهارشنبه هفتم شهریورماه نیز آیین انتخاب کارمندان نمونه همراه با جشن غدیر برگزار خواهد شد.
کارگر ادامه داد: بازسازی واقع غدیر در هشت شهر توسط سپاه امام صادق(ع) و جشن های دهه امامت و ولایت در ۲۷ شهر استان بوشهر برگزار می شود.
وی افزود: در ظهر روز عید غدیر نیز پنج هزار پرس غذا در مصلای شهر بوشهر بین مردم توزیع می شود که عمده هدف از این آئین نهادینه کردن سنت حسنه اطعام در روز عید غدیر است.
کارگر اظهار داشت: همچنین تدابیر لازم برای ضیافت افطار روز عید غدیر در ۱۴ مسجد مرکز استان برای حدود ۵۰۰ روزه دار پیش بینی شده است.
وی گفت: در عید غدیر در مجموع ۲۸ هزار نسخه شامل خطبه غدیر، سخنان امیر المومنین و امام رضا (ع) و بروشور های حاوی متن اهمیت اطعام درهر ۱۰ شهرستان استان بوشهر توزیع می شود.
کارگر ادامه داد: در این ارتباط برگزاری مسابقه کتبی پیرامون مباحث خطبه غدیر در برخی از شهرهای استان به اجرا در می آید.
وی در ارتباط با میدان غدیر بوشهر گفت: انتظار داریم با انتخاب شهردار زمینه بازسازی این میدان فراهم شود.
کارگر افزود: انتظار داریم در صورت امکان شهرداری بوشهر برای دهه امامت و ولایت پرچم بزرگ غدیر را در این میدان برپا کند.
وی اظهار داشت: با توجه به تاکید پیامبر اکرم مبنی بر اینکه عید غدیر از برترین عیدهای امت من است در این ارتباط انتظار داریم مردم در مرحله نخست به اهمیت این عید آشنا و سپس با برگزاری خودجوش ویژه برنامه های عید غدیر برگزاری آئین های مرتبط با آن را مانند سایر مناسبت های مذهبی نهادینه کنند.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی