کد خبر : 49070
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ۱۵:۴۶

خبر استان:رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: با مصوبه وزارت بهداشت، بیمارستان کنگان از ۹۶ تخت به ۱۹۲ تخت ارتقا یافت.

به گزارش خبر استان،دکتر حسن حیدری ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری شهادت امام حسین و یاران باوفایش عنوان داشت: بر اساس اعلام وزارتخانه و دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، پروانه جدید بیمارستان کنگان ازاین‌پس با مصوبه وزارت بهداشت و درمان به بیمارستان ۱۹۲ تخت خوابی ارتقا یافت.
وی ادامه داد: در چند سال گذشته بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان با محوریت طرح تحول نظام سلامت، توسعه زیادی را در بخش‌های مختلف به خود دیده که این مهم با پیگیری‌های شبانه‌روزی مسئولین بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی استان رخ‌داده است.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: مجموعه این اتفاقات مثبت موجب شد تا موفق به تأمین ملاک‌ها و استاندارهای وزارت بهداشت شویم و نهایتاً مجوز ۱۹۲ تخت خواب صادر شود، بر همین اساس چارت تشکیلاتی بیمارستان کنگان نیز تغییر کرد.
دکتر حیدری اظهار داشت: اضافه شدن بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان (NICU) و بخش الحاقی شامل بخش‌هایی چون اورژانس، بستری، بستری اورژانس و داخلی و البته آی سی یو جدید واقع در ساختمان الحاقی که یکی از ممتازترین آی سی یو های استان است، باعث افزایش تعداد تخت‌های بیمارستان کنگان و ارتقا آن به ۱۹۲ تخت شد.
وی تأکید کرد: این اتفاق ما حصل تلاش و پیگیری مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان، معاونت درمان، معاونت توسعه، دفتر پرستاری، واحد نظارت بر درمان، مدیریت نیروی انسانی، واحد تشکیلات و در رأس آن رییس محترم دانشگاه علوم پزشکی استان و رییس سابق دانشگاه)، وزارت نفت (مسئولین سازمان منطقه ویژه پارس)، مسئولین سابق و کنونی شهرستان و در رأس آن فرمانداری محترم، نمایندگان سابق و کنونی مجلس (از حوزه جنوب استان بوشهر)، می‌باشد، بنابراین همه این بزرگواران در ارتقا این مرکز درمانی سهیم هستند و از تمام این بزرگواران کمال تشکر را دارم.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان عنوان کرد: انتظار می‌رود نگاه مجموعه شهرستان کنگان، نماینده محترم مردم جنوب استان بوشهر و وزارت نفت (به‌واسطه استقرار بزرگ‌ترین صنایع نفت و گاز کشور در کنگان و پیرامون آن) به بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان به‌عنوان متولی درمان و به عبارتی قطب درمان در جنوب استان به شکل ویژه باشد و موضوع درمان را در اولویت برنامه‌ها و پروژه‌ها ببینند چون‌که بیمارستان و مقوله درمان اولویت درجه‌یک است.
وی افزود: از صنایع مستقر در منطقه (سازمان منطقه ویژه اقتصادی، انرژی پارس) بابت همکاری و مساعدتی که در احداث ساختمان الحاقی داشتند تشکر می‌کنم.
دکتر حیدری خاطرنشان کرد: ساختمان الحاقی باعث شد بتوانیم بخشی از حجم گسترده مراجعین را پوشش دهیم ولی انتظار ما از این عزیزان این است که بیمارستان کنگان را به شکل ویژه ببینند زیرا این بیمارستان، قطب درمان در جنوب استان می‌باشد و نیاز است در زمینه‌های مختلف آن را کمک کرد تا بتوانیم خدمات به‌مراتب باکیفیت‌تر و گسترده‌تری را به مردم ارائه دهیم.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی