کد خبر : 49730
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۷/۱۰ - ۱۵:۳۳
مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر:

خبر استان:برزگز زاده گفت: در راستای معرفی شناگاه آلوده و غیر آلوده در سواحل، پس از پایش و آزمایشات زیست محیطی و میکروبی پرچم‌گذاری می‌شود.

به گزارش خبر استان، عباس برزگرزاده در نشست ساماندهی سواحل استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دارای طولانی‌ترین ساحل در حوزه خلیج فارس است اظهار داشت:شنا یکی از طرح‌های گردشگری دریایی است که تعیین  وضعیت شناگاه‌های سواحل استان بوشهر از ضروریات است.

وی با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های گردشکری دریایی به طرح‌های سالم سازی شناگاه‌ها پرداخت و افزود: شناگاه‌ها به صورت سنتی تعیین شده که برخی از این شناگاه‌ها دارای آلودگی است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر با بیان اینکه باید شناگاه آلوده و سالم علامت‌گذاری شود گفت: شناگاه رسمی باید با پرچم آبی علامت گذاری شود و از امکاناتی مانند دوش آب، نجات غریق، تفریحات آبی مجهز باشد.

برزگرزاده با تاکید برعلامت‌گذاری شناگاه آلوده استان بوشهربا نصب پرچم زرد خاطر نشان کرد:برای تعیین وضعیت شناگاه‌های استان بوشهر باید ستاد ساماندهی سواحل در شهرستان‌های ساحلی استان بوشهر تشکیل شود.

وی شناگاه‌ پارک سیادت و جفره  بوشهر را آلوده دانست و تاکید کرد: در راستای معرفی شناگاه آلوده  و غیر آلوده در سواحل،  پس از پایش و آزمایشات زیست محیطی و میکروبی پرچم‌گذاری می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر، بر ضرورت محل برگزاری ورزش جت‌اسکی در سواحل بوشهر تاکید کرد و افزود: در اجرای طرح‌های زیرساخت گردشگری دریایی  در استان بوشهر باید زمینه ترغیب و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی فراهم شود و مورد حمایت قرار بگیرند.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی