کد خبر : 50031
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۵:۳۸
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:

خبر استان:ناصر کرمی گفت:وزارتخانه سعی دارد حوزه مالی را به استان‌ها تفویض اختیار کند که این تفویض اختیار مزایا و معایبی دارد ولی سود آن بیشتر از ضرر آن است.

به گزارش خبر استان،ناصر کرمی ظهر امروز در گردهمایی معاونان توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان بوشهر اظهار داشت: با وجود همه کمبودها شاهد موفقیت‌های آموزش و پرورش استان در حوزه‌های متفاوت بوده‌ایم.

کرمی با بیان اینکه مدیریت کردن منابع از وظایف معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی است گفت: حوزه پشتیبانی به عنوان نقطه اتکا نیروهای صف مقدم آموزش باید تلاش کند تا مشکلات آموزشی و پرورشی برطرف شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: وزارتخانه سعی دارد حوزه مالی را به استان‌ها تفویض اختیار کند که این تفویض اختیار مزایا و معایبی دارد ولی سود آن بیشتر از ضرر آن است.

کرمی با اشاره به بازنشسته شدن ۵۵۲ نیروی آموزشی مدارس استان بوشهر بیان کرد: در سال تحصیلی جدید ۵۵۲ نیروی آموزشی استان بوشهر بازنشسته می‌‌شوند و ۲۶۶ نیروی جدید از دانشگاه فرهنگیان و استخدام آزاد به جمع معلمان استان افزوده می‌شود.

وی به قانون شهرداری‌ها مبنی بر پرداخت سهم آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: پرداخت عوارض شهرداری‌ها در چهار بخش پذیره نویسی، نوسازی املاک، تفکیک زمین و صدور پروانه ساختمانی باید در دستور کار شهرداری‌های استان بوشهر قرار بگیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از لزوم پرداخت عوارض شهرداری‌ها به آموزش و پرورش خبر داد و بیان کرد: براساس مفاد ۱۳ و ۱۶ قانون شورای آموزش و پرورش، شهرداری‌ها مکلف به پرداخت ۵ درصد از محل دریافت عوارض بخش‌های یاد شده به آموزش و پرورش هستند.

کرمی با اشاره به دستور استاندار مبنی بر همکاری شهرداری ها ظرف سه ماه با این مجموعه خاطر نشان کرد: مفاد این دو قانون شورای آموزش و پرورش تکلیف است و در صورتی که شهرداری‌ها از انجام تعهدات خود مبنی بر پرداخت عوارض سرباز بزنند به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شوند.

وی اظهار داشت: با توجه به تاثیر طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان در ارتقای جایگاه این استان در کنکور سراسری، ادامه این طرح به همکاری و حمایت دهیاری‌ها برای اجرای این طرح در روستاها نیاز دارد.

کرمی افزود: این طرح با مشارکت خوب شوراها و دهیاری‌ها آغاز و دستاورد خوبی داشته است و اجرای مداوم آن سطح علمی آموزش و پرورش استان را ارتقا می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان خاطرنشان کرد: بخشی از اعتبارات ۱۲ درصدی اعتبارات ویژه اجرای طرح بنیه علمی دانش‌آموزان در استان هنوز پرداخت نشده است.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی