کد خبر : 50104
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ - ۱۵:۳۴

خبر استان:سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: یک قلاده پلنگ که وارد محل نگه‌داری دام‌ها در روستای شکرک دشتستان شده بود با همکاری روستاییان به چرخه طبیعت بازگشت.

به گزارش خبر استان، فرهاد قلی‌نژاد ظهر امروز در بررسی نقاط حفاظت شده منطقه دشتستان با بیان اینکه این شهرستان از جایگاه مهمی در حیات و حفاظت از جانوران و حیات وحش دارد اظهار داشت:  انواع جانواران در مناطق مختلف حفاظت شده و شکار ممنوع دشتستان زیست و زاد و ولد می‌کنند.

وی از بازگشت پلنگ به طبیعت با همکاری روستاییان خبرداد و بیان کرد: یک قلاده پلنگ که وارد محل نگهداری دام‌ها در روستای شکرک دشتستان شده بود با اطلاع‌رسانی به موقع اهالی روستا و با حضور ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دشتستان با فراهم‌سازی شرایط و از بین بردن ترس و وحشت برای گونه پلنگ مذکور، مجدد وارد طبیعت شد‌.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر  تصریح کرد: ورود گونه‌های جانوری در اطراف روستاها و در مناطق مسکونی بعضا به دلایل مختلف  مشاهده که اطلاع رسانی از سوی دامداران و روستائیان در راستای لحاظ کردن اقدامات لازم به منظور جلوگیری از آسیب به گونه بسیار مفید و ضروری است و از عدم آسیب‌رسانی  به گونه های مذکور از سوی  اهالی روستا  و اطلاع‌رسانی به موقع و همکاری آنها تشکر و قدردانی می‌شود.

فرهاد قلی‌نژاد‌ بیان کرد: پلنگ ایرانی یکی از گونه‌های مهم  حیات وحش ایران است که به سبب تخریب زیستگاه و کاهش طعمه و غذا، نیازمند حفاظت است‌.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی