کد خبر : 50146
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ - ۱۲:۵۵

خبر استان:گراوند گفت:با توجه به همسایگی و تشابه شرایط اقلیمی اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور قطر با بنادر جنوبی ایران حس همجواری و قرابت میان بندر بوشهر و قطر ریشه دار ، استوارتر و پایاتر از سایر بنادر بوده است.

به گزارش خبر استان،اولین نمایشگاه بین‌المللی محصولات از تاریخ ۸ تا ۱۰ اکتبر سال ۲۰۱۸ (۱۶ تا ۱۸ مهر سال ۹۷) در دوحه پایتخت قطر با حضور عبدالله بن ناصر آل‌ثانی نخست‌وزیر قطر، اکبر الباکر مدیرعامل اجرایی شرکت هواپیمایی قطرایرویز، محمدعلی سبحانی سفیر ایران در قطر و عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر وزرای دیگر کشورها افتتاح شد و تا روز چهارشنبه ادامه دارد. در این نمایشگاه که در راستای سیاست‌های جذب سرمایه و محصولات قطر برگزار می‌گردد، ۹ کشور آسیایی و آفریقایی جدیدترین محصولات غذایی،صنعتی و بهداشتی خود را برگزار می‌کنند.ایران در این نمایشگاه با حضور ۵۵ شرکت مختلف، پس از عمان دارای بیشترین تعداد شرکت‌کننده است.

در این نمایشگاه که در راستای سیاست‌های جذب سرمایه و محصولات قطر برگزار می‌گردد، ۹ کشور آسیایی و آفریقایی جدیدترین محصولات غذایی،صنعتی و بهداشتی خود را برگزار می‌کنند.ایران در این نمایشگاه با حضور ۵۵ شرکت مختلف، پس از عمان دارای بیشترین تعداد شرکت‌کننده است.
استاندار بوشهر در نشستی با عنوان ‘ طرح های زیربنایی برای تقویت تجارت میان قطر و شرکای تجاری’ که در حاشیه نمایشگاه و همایش تولیدات قطر برگزار شد ، اظهار داشت : با توجه به همسایگی و تشابه شرایط اقلیمی اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور قطر با بنادر جنوبی ایران حس همجواری و قرابت میان بندر #بوشهر و قطر ریشه دار ، استوارتر و پایاتر از سایر بنادر بوده است.

به گفته وی بوشهر،کوتاه ترین و کم هزینه ترین دروازه ارتباطی با کشورهای اسیای مرکزی، قفقاز ،#ترکیه و #اروپا به شمار می رود که هر گونه محدودیت ژئوپلتیکی را از بین می برد.
وی ظرفیت های اقتصادی بوشهر را برای فعالان اقتصادی قطر مهم دانست و اظهار داشت : تولید سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی ، تولید سالانه بیش از ۱۸ هزار تن میگو و ماهیان پرورشی ، تولید سالانه بیش از ۸۰ هزار تن مرغ و گوشت قرمز ، برخودراری از ۵ میلیون تن ذخایر شناخته شده معدنی ، تولید روزانه ۱۲ هزار تن کلینکر و سیمان تنها بخشی از ظرفیت های اقتصادی این استان ایران است.
استاندار بوشهر همچنین ظرفیت های سرمایه گذاری این استان را احداث اسکله و پایانی صادراتی مواد معدنی ، اسکله و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی ، شهرک گلخانه ای کشاورزی، احداث مجتمع های پرورش آبزیان ، هتل ها و مجتمع های گردشگری دریایی ، راه اندازی خطوط کشتیرانی سیاحتی وتجاری ، برقراری خطوط هوایی میان فرودگاههای استان بوشهر و قطر در بوشهر، فرصت های سرمایه گذاری مشترک در بخش های ریلی و جاده ای و انرژی بر شمرد و خواستار حضور سرمایه گذاران قطری و کشورهای همسایه در این ظرفیت ها شد.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی