کد خبر : 50203
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۷/۱۹ - ۱۲:۴۴

خیر استان:مجتمع پتروشیمی جم با تکیه بر دانش فنی متخصصان داخلی ۱۳ محصول جدید ارزشمند پرکاربرد تولید کرده است.

به گزارش خبر استان، مدیر عامل مجتمع پتروشیمی جم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت: این ۱۳ گرید یا محصول جدید در چهار سال گذشته با پژوهش ها و آزمایش های دقیق تولید و همه بخش های طرح از ایده تا تولید انبوه در سایه توان متخصصان داخلی محقق شده است.
سید حسین میرافضلی با بیان اینکه حدود هزار و ۶۰ تن از این ۱۳ گرید شبانه روز در پتروشیمی جم تولید می شود افزود: این محصولات ارزشمند شامل گرید باک ماشین، سپر ماشین، انواع تور ماهی گیری،وسایل بسته بندی، انواع لوله ها و گرید نوار آبیاری قطره ای با مزیت کاهش مصرف آب، جایگزین  محصولات وارداتی می شوند و با بهترین کیفیت قابل عرضه در بازارهای داخلی و خارجی هستند.
وی گفت: چهل درصد این محصول با هدف حمایت از تولید ملی و توسعه صنایع پایین دستی  در بازار داخل عرضه می شود که تمام نیاز کشور را برطرف می کند.
میرافضلی افزود: این گریدها با عرضه در بازار داخل به محصولاتی ارزشمند با ارزش افزوده بالا در صنایع پایین دستی تبدیل می شوند و از قابلیت ایجاد اشتغال بسیار زیادی نیز برخوردار هستند.
وی گفت: ۶۰ درصد گریدهای تولیدی نیز  با ارزآوری بیش از ۵۰ میلیون دلار روانه بازار ترکیه، روسیه، جمهوری های آسیای میانه، چین، هند و اروپا می شود.
میرافضلی افزود: محصولات تولیدی پتروشیمی جم در تولید ظروف آشپزخانه، صنایع غذایی، دارویی، پزشکی، بسته بندی، تولید کف پوش،موکت  و صنعت نساجی کاربرد دارد.

تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی