کد خبر : 50210
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۷/۱۹ - ۱۵:۳۳

خبر استان:مدیرکل کمیته امداد بوشهر از تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومانی اعتبارات اشتغال‌زایی خبرداد و گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان امسال بیش از ۴ هزارشغل در نقاط استان ویژه مددجویان کمیته امداد ایجاد می‌شود.

به گزارش خبر استان،احمد لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دشتستان توانمندسازی مددجویان را مهم‌ترین اولویت کمیته امداد دانست و اظهار داشت: در راستای ایجاد مشاغل خانگی و کوچک، توانمندسازی مددجویان در اولویت کاری این نهاد قرار دارد که بر اساس ظرفیت‌های مناطق مهارت افزایی می‌شوند.

وی از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای مددجویان خبر داد و بیان کرد: برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی امسال ۱۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است که بخش از آن در روستاها اجراء می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از اختصاص ۶۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح اشتغال‌زایی در روستاها خبرداد و افزود: براساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان امسال بیش از ۴ هزارشغل در نقاط استان بوشهر ویژه مددجویان کمیته امداد ایجاد می‌شود.

لطفی با اشاره به استقلال مالی مددجویان و  خارج شدن از چرخه حمایتی بیان کرد: ۳هزار نفرمددجوی این نهاد که توانمند اقتصادی شدند امسال از چرخه حمایتی این نهاد خارج و افراد نیازمند دیگری جایگزین می‌شوند.

وی از ساخت ۲ هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر خبرداد و افزود: یک‌هزار واحد آن با همکاری و مشارکت سپاه پاسداران عملیات اجرایی آن آغاز شده که بخشی از آن امسال تکمیل و تحویل می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهراز انعقاد تفاهم‌نامه برای ساخت یک‌هزار واحد مسکونی دیگر ویژه مددجویان استان خبرداد و تصریح کرد: با انعقاد تفاهم نامه‌ای که بین رئیس کمیته امداد کشور و استاندار بوشهر منعقد شد ساخت یک‌هزار واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفته است.

لطفی زیر بنای این واحدها را ۵۰ متر مربع دانست و گفت: برای ساخت این دو هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر ۳۷ میلیارد تومان در مدت ۲ سال سرمایه‌گذاری می‌شود.


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی