کد خبر : 50231
چاپ خبر
تاریخ ثبت : ۱۳۹۷/۰۷/۲۰ - ۱۵:۱۰

خبر استان: امام جمعه دلوار گفت:حداقل فایده طرح شفاف سازی آرای نمایندگان نمایندگان مجلس این است که وقتی اقدام خسارت آور مانند FATF در مجلس مطرح می شود برای مردم و جامعه معلوم می شود

به گزارش خبر استان،حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های امروز نماز جمعه دلوار اظهار داشت: از جمله عوامل مهم زمینه ساز شکل گیری حادثه عاشورا کم رنگ شدن معنویت و گرایش به دنیا پرستی و تجمل گرایی است. در کربلا بسیاری از افراد برای رسیدن به اهداف دنیائی خود به ستیز و قتال با ولی خدا پرداختند.

وی اضافه کرد: طمع رسیدن به فرمانداری ری، دست‌یابی به دارایی های  وعده داده شده و دارا بودن تفکر  تجمل گرایی مسائلی بود که بسیاری از افراد را کور و کر کرده بود به طوری که به خاطر این  مظاهر دنیایی در برابر ولی خود ایستادند.

امام جمعه دلوار ادامه داد: زمانی که انسان دنیاگرا شود و در هر جامعه ای مردم و حاکمان آن به فکر مال اندوزی و تجملات باشند چشم خود را روی حق و حقیقت می بندد و مبتلا به غفلت شده و خود را تا مرز هلاکت به پیش می بردند.

وی با اشاره به راهپیمایی عظیم اربعین حسینی بیان کرد: اجتماع اربعین حسینی میعادگاه ارادتمندان اهل بیت عصمت(ع) و خار چشم استکبار جهانی به ویژه آمریکای جنایتکار است و به فصل الهی جهان اسلام بار دیگر در اجتماعی میلیونی قدرت خود را در مقابل دشمنان به منصه ظهور خواهد گذاشت.

وی افزود: حرکت عظیم مردمی اربعین هر سال باشکوه‌تر از سال گذشته به نمایش گذاشته می‌شود چرا که عشق مردم به اهل بیت(ع) قلبی و دیرنه است و مردم در هر شرایط سختی هم که قرار بگیرند اما از لرادت و عشقشان به ابی عبدالله (ع) ذره ای کاسته نخواهد شد لذا علیرغم مشکلات اقتصادی و گرفتاریهای بسیار مردم اما به فضل الهی و در سایه الطاف و عنایت خود سیدالشهدا علیه السلام اربعین امسال هم حماسی و باشکوه تر از سالهای قبل برگزار خواهد شد.

زاهددوست با اشاره به طرح فرهنگی نایب الشهدا خاطرنشان کرد: یکی از طرح‌های ناب و ارزشمندی  که در ایام اربعین انجام می شود طرح نائب الشهداست که بر اساس این طرح زائران اربعین حسینی از باب ادای دین به شهداء  به نیابت از یک شهید در راهپیمایی عظیم اربعین حاضر شوند.  این طرح مقدمه‌ای برای انس و ارتباط معنوی با شهدا در طول سال است و امیدواریم  بحث انس و ارتباط معنوی با شهدا در جامعه فرهنگ‌سازی شود.

وی افزود: باز شدن راه کربلا و پهن شدن سفره زیارت حرم امام حسین (ع) یکی از ثمرات خون شهدای عزیز است. شهدایی که آرزو داشتند به زیارت امام حسین(ع) بروند؛ امابا خون خود مسیر زیارت را برای ما باز کردند. امیدواریم زائران عزیز زیارت اربعین را به نیابت از شهدای گرانقدر به جای آورند تا از این طریق دین خود را به شهدا اداء کنیم.

امام جمعه دلوار با اشاره به تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این لایحه چهارمین لایحه درخواستی کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) از ایران است. منطور از FATF یک سازمان همکاری میان دولت‌هاست که به صورت ظاهر ماموریت خود مقابله با پول‌شویی و مبارزه با تروریسم می داند. اما در واقع هدفشان اشراف اطلاعاتی بر سیستم‌های مالی کشورها و اعمال خواسته غرب در کشورهاست خصوصا آن کشورهایی که هدف تحریم ظالمانه آنها قرار دارند.

وی گفت: کارشناسان دلسوز کشور پیوستن به FATF و پذیرفتن دستورات این سازمان را، به صلاح کشور نمی دانند و برای این ادعا هم دلایل بسیار کارشناسی و فنی دارند. متأسفانه مسئله ای به این مهمی و حیاتی گاهی در فضای مسموم دو قطبی و سیاسی تا حد یک دعوای سیاسی تقلیل می یابد که این فضا مسموم و در نهایت به ضرر کشور است.

زاهددوست تاکید کرد: آن آقایانی که یکروز در این کشور برجام را حلال مشکل آب و نان مردم می دانستند امروز بدون هیچ دلیل فنی و کارشناسی FATF را حلال مشکلات کشور می دانند و وقتی هم که نمایندگان می‌پرسند چه ضمانتی برای حل مشکلات معیشت مردم وجود دارد می گویند ما تضمینی نمی‌کنیم.

وی اضافه کرد: واقعیت این است که برجام تاسیسات هسته‌ای ما را نابود کرد و هیچ گشایشی هم در زندگی مردم درست نکرد و FATF هم اگر جلوی آن گرفته نشود امنیت مثال زدند کشور قربانی می شود و به گفته کارشناسان هیچ گره‌ای هم از  اقتصاد  و معیشت مردم باز نخواهد کرد.

امام جمعه دلوار ادامه داد: عجیب اینجاست که برخی نمایندگان دلیل حمایت خود از FATF را شفافیت و شفاف سازی اقدامات مالی می دانند در حالی که همین نمایندگان به طرح شفاف سازی آرای نمایندگان رای ندادند.

وی اظهار داشت: حداقل فایده طرح شفاف سازی آرای نمایندگان نمایندگان مجلس این است که وقتی اقدام خسارت آور مانند FATF در مجلس مطرح می شود برای مردم و جامعه معلوم می شود چه کسانی در این اقدام خسارت آور برای کشور مشارکت کرده اند و فردا نتوانند زیر بار مسئولیت آن فرار کنند.

 

 

منبع:مهر


تبلیغات


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی خبر استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی